21 Shkurt, 2024

Pogradec/ Fitueset e konkursit “Interpretuesi dhe krijuesi më i mirë”

0

Në qytetine Pogradecit është finalizuar konkursi “Interpretuesi dhe krijuesi më i mirë”, me përfaqësues nxënësit e shkollave 9-vjeçare.

Në konkurs kishte konkurrencë midis fëmijëve të talentuar.

Eventi “Interpretuesi dhe krijuesi më i mirë” është zhvilluar për të tetë edicione radhazi në Pogradec dhe tashmë, mund të themi se është traditë që vazhdon.

Në këtë fazë finale u dhanë edhe çmimet respektive për fituesit.

Dy prej tyre ishin nga shkolla 9-vjeçare “Gjokë Shqiptari”. Konkursi u zhvillua nga Zyra Vendore Arsimore, Pogradec, në bashkëpunim me Qendrën Kulturore të Fëmijëve.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *