24 Shtator, 2023

Bajram dhe Lirim Fezollari shtrojnë Iftarin e dytë

0

Familja e Bajram dhe Lirim Fezollarit, me rastin e Muajit të Madhërueshëm të Ramazanit dhe Festës së Bajramit, kanë shtruar Iftarin e dytë të tyre për besimtarët myslimanë pogradecarë.

I pranishëm ishte edhe hoxha i xhamisë “Ebu Beker”, Mirel Mazelli. Agjërimi i Ramazanit është një kujtesë për të gjithë që jemi qenie njerëzore dhe iftari është një mundësi e shkëlqyer për t’i ulur njerëzit së bashku.

Familja e Bajram dhe Lirim Fezollarit në këtë muaj agjërimi, uron të gjithë besimtarët myslimane t’ju pranohet lutja dhe sakrifica e tyre.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *