24 Shtator, 2023

Pogradec/ Pashkët sjellin gjallëri në qytet

0

Muaji Prill ka qënë i mbushur me festa të rëndësishme. Vetem ne dy javët e fundit janë kremtuar Pashkët Katolike dhe ato Ortodokse.

Këto festa kanë sjellë gjallëri. Shumë familjarë janë kthyer në vendlindje për të festuar pranë familjeve.

Entela Gusho, nënkryetare e bashkisë së Pogradec na bën me dije se në festën e Pashkëve Ortodokse, ka patur më shumë turistë, kjo edhe për shkak të motit, i cili ka qenë i ngrohtë. Vizitorët e shumtë në këto ditë festive i kanë dhënë gjallëri qytetit të Pogradecit.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *