23 Shtator, 2023

Sitet arkeologjike janë pasuri e jashtëzakonshme e trashëgimisë kulturore, por disa objekte dhe monumente të Pogradecit, janë të panjohura nga banorët.

Froseda Tola, përgjegjëse e sektorit të Trashëgimisë Kulturore, na bën me dijë se sitet kryesore të bashkisë së Pogradecit vizitohen nga turistë vendas dhe të huaj.

Bashkia e Pogradecit ka shumë monumente dhe site historike, por për një pjesë prej tyre, situata vështirësohet që turistët t’i zbulojnë plotësisht, sepse mungon infrastruktura për të shkuar tek ato.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *