19 Prill, 2024

Korçë/ Falja e Namazit në ditën e Fitër Bajramit

0

Qindra besimtarë myslimanë të qytetit të Korçës, pas përfundimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit, mëngjesin e së premtes, falën Namazin e festës së shenjtë të Fitër Bajramit.

Riti i faljes së Fitër Bajramit u drejtua nga myftiu Ledian Cikalleshi, i cili në këtë ditë të shenjtë i uroi të gjithë besimtarët.

Pas faljes, besimtarët uruan njëri-tjetrin për më shumë mbarësi, begati dhe shpresa në familjet e tyre. Namazi, këtë të premtë, është falur në të gjitha xhamitë e Qarkut të Korçës.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *