5 Dhjetor, 2023

Pogradec/ Vazhdimi i investimeve në fshatin Mëmëlisht

0

Dy janë investimet më të kërkuara që ka përfituar Mëmëlishti, rrjeti i ujit të pijshëm 24 orë dhe ndriçimi Led në rrugët dhe lagjet e brendshme të fshatit.

Tashmë projekti i radhës që do të nisë së shpejti zbatim, është ai i ujrave të zeza, ka deklaluar Ilir Xhakolli në takimin me banorë të zonës. “Ashtu si mbajtëm zotimin e ujit do të vijojmë me çdo projekt tjetër, përfshi edhe infrastrukturën në unazën e fshatit”, -tha kandidati i PS për bashkinë Pogradec,

Ilir Xhakolli. 2/2 është forma se si mund të votohet PS dhe kandidati Xhakolli theksoi Erion Thëngjilli, për të mos ndalur punët e nisura. Gjithashtu, Xhakolli ka mbjellë edhe fidanë të rinj në oborrin e shkollës, duke nxjerrë në pah mesazhin e kësaj fushate për të ruajtur mjedisin.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *