24 Shtator, 2023

Myslimanët festojnë festën e Fitër Bajramit. Në këtë ditë, krahas urimeve që besimtarët kanë marrë nga njëri-tjetri, në xhaminë “Ebu Bekër” të Pogradecit, janë zhvilluar vizita nga përfaqësues të pushteti vendor, opozitës dhe klerit. Ata kanë percjellë urimet e tyre, në këtë ditë të rëndësishme për besimtarët myslimanë.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *