19 Prill, 2024

Futboll: Pogradeci-Labëria 2-1

0

Në Pogradec është luajtur ndeshja e futbollit mes liqenorëve dhe Labërisë, ndeshje e cila përfundoi me fitoren e ekipit tonë 2 me 1.

 Ndeshja ka qenë e shkëlqyer për trajnerin Samuel Nikaj. Golat u shënuan nga Rrapo dhe kapitetni Jahja, në pjesën e parë të takimit.

Në fund të pjesës së dytë është shënuar goli i Labërisë, pasi ra pak tempi i lojës dhe pati një vetkënaqësi nga liqenorët. Goli i miqve u shënua Çebjani.

Gjithsesi, duhej thënë se nga ky gol, rezultati nuk rrezikohej për pogradecarët. U morën katër kartona të verdhë gjatë kësaj ndeshje.

Duhet thënë se të 4 lojtarët nuk do të luajnë në ndeshjen tjetër, sepse kanë plotësuar numrin e kartonave në lojë.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *