29 Nëntor, 2023

Pogradec/ Fatmir Mediu prezanton kandidatin Zini Tollozhina

0

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu u ka kërkuar qytetarëve në Pogradec që më 14 maj të votojnë kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Zini Tollozhina.

Mediu tha se qytetarët duhet të ndëshkojnë me votë socialistët, të cilët sipas tij, janë të korruptuar dhe po shkatërrojnë familjen shqiptare.

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Zini Tollozhina u shpreh optimist për fitore, duke theksuar se më 14 maji qytetarët do të tregojnë që Pogradeci është i qytetarëve.

Partia Republikane garon në zgjedhjet e 14 majit për këshillat bashkiak, ndërsa mbështet kandidatët për kryetar bashkie të koalicionit “Bashkë Fitojmë.”

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *