5 Dhjetor, 2023

Pogradec/ Promovohet libri “Gjyqi i ëndrrës”

0

Në Pogradec është promovuar libri poetik”Gjyqi i ëndrrës” i autores Albana Toçka. Libri është i ndarë në 7 kapituj, ku secili përcjell poezi të shkruara me ndjenjë nga Toçka.

Ajo zgjodhi ta promovonte botimin në kuadër të 23 prillit, Ditës Botërore të Librit. Albana Toçka u shpre se ka shkruar poezi dhe tregime që në moshë të vogël.

Ky është libri i parë që ajo boton, por do të vazhdojë të shkruajë edhe libra të tjerë. Në këtë aktivitet u recituan poezi të shoqëruara me muzikë.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *