21 Shkurt, 2024

Pogradec/ Publikohet “Lychnos 2”

0

I ftuar në emisionin e mëngjesit “Sot” në TV, Sot7, Neli Naço, pedagog në universiterin “Fan Noli” në Korçë, prezantoi revistën më të re të hedhur në treg, “Lychnus 2”.

Në këtë revistë janë përmbledhur shkrime kulturore nga autorë shqiptarë dhe të huaj, që mbartin vlera të mëdha.

Naço, tregoi se revista ka pasur impakt pozitiv në publik dhe zbuloi se ka nisur të punojë edhe për botimin e radhës.

Emri Lychnus do të thotë dritë, lidhet me Liqenin e Ohrit.

Revista publikohet 1 herë në vit, në pak kopje, prandaj nuk duhet humbur asnjë botim i saj.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *