21 Shkurt, 2024

Pogradec/ Ilir Xhakolli takon operatorët turistikë

0

Kandidati i PS për bashkinë Pogradec, Ilir Xhakolli ka vijuar turin e takimeve dhe diskutimeve, këtë herë me operatorët turistikë të Pogradecit.

Xhakolli vuri në dukje se është punuar fort në 4 vitet e shkuara, që Pogradeci mos zhvillojë vetëm turizmin klasik, por ka hedhur hapa të shumta në turuzmin kulturore dhe atë malor. “Dashuria për qytetin dhe vullneti për ta transformuar Pogradecin ka qenë dhe mbetet i lartë, ashtu si operatorët turistikë kanë qenë mjaft bashkëpunues me pushtetin lokal.

Shumë projekte kemi bërë, shumë janë në zbatim dhe të tjera do vijojmë, me qëllim që ta çojmë Pogradecin në një shkallë më të lartë zhvillimi”, -tha Xhakolli.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *