23 Shtator, 2023

Pogradec/ “Të sigurtë mbi dy rrota”

0

Në Pogradec këtë të premte u organizua aktiviteti “Të sigurtë mbi dy rrota”, në të cilin morën pjesë nxënës të shkollave 9-vjeçare të Pogradecit.

Aktiviteti edukativ për sigurinë rrugore u zhvillua në bashkëpunim me ZVA Pogradec dhe shkollat e qytetit. Fëmijët realizuan disa ushtrime me biçikleta.

Qëllimi i aktivitetit ishte njohja me rregullat e qarkullimit rrugor dhe sensibilizimi i të rinjve për t’i reskpektuar ato, duke shmanguar aksidentet me humbje jetësh njerëzore.

Ky aktivitet është kthyer në një traditë të përvitshme në Pogradec.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *