5 Dhjetor, 2023

Gjykata e Pogradecit ka transferuar dosjet në Korçë dhe bashkë me to është transferuar gjithë personeli i saj.

Numri i dosjeve shkon 600, ndërsa arkivi me 40 mijë dosje të vjetra do të mbetet në Pogradec deri në një urdhër te dytë.

Lidhur me këtë vendim, tashmë është vënë në zbatim, qytetarët shprehen se ende nuk mund ta pranojnë, pasi vështirësitë shtohen për ta deri në Korçë.

Ndërkohë, në ambietet e ish-gjykatës, që tashmë është kthyer në zyrë do të kryhen sherbime informuese për qytetarët.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *