5 Dhjetor, 2023

Pogradec/ Tollozhina takim me sipërmarrës të qytetit

0

Në takimin që zhvilloi me përfaqësues të biznesit dhe sipërmarrës të qytetit, kandidati i koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë”, për Bashkinë Pogradec, Zini Tollozhina, shpalosi në një bashkëbisedim programin e tij.

Tollozhina premtoi ulje të taksave e tarifave vendore, të cilat tha se 4 vitet e fundit janë tejfryrë, duke cënuar biznesin. Ai nuk la pa përmendur edhe heqjen e taksave për bizneset, në vitin e parë të hapjes së tyre.

Përfqësuesit e bizneseve treguan për pakënaqësitë ndër vite, ku sipas tyre, tani paguajnë trefishin e taksave që paguanin vite më parë.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *