23 Shtator, 2023

Përfundon misioni për forcat e armatosura si dhe shërbimet zjarrfikse në Greqi

0

Forcat e armatosura të Shqipërisë si dhe shërbimet zjarrfikëse Korçë dhe Maliq pas 15 ditëve kanë përfunduar misionin e tyre në operacionin e madh të shuarjes se zjarreve në Greqi.

Lajmi është bërë me dije nga burime zyrtare kur thanë se ditën e sotme 48 trupat e këtij shërbimi zjarrfikës e ushtarak janë rikthyer pranë stacioneve të tyre të punës.

About Author

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *