Tre shqiptarët e Eurovizionit, përveç Ermal Metës e Eugent Bushpepës, kush është vajza simpatike nga Fieri

Tre shqiptarët e Eurovizionit, përveç Ermal Metës e Eugent Bushpepës, kush është vajza simpatike nga Fieri

Me kërshëri po pritet ky Eurovizion që do mbahet në Portugali. Interesi shumë i madh pritet të jetë veçanërisht nga shqiptarët pasi këtë vit janë tre këngëtarë kuqezi të cilët në fakt do të përfaqësojnë vende të ndryshme.

 

Eugent Bushpepa do të përfaqësojë Shqipërinë, fieraku Ermal Meta do përfaqësojë Italinë si fitues i Sanremos e ndërsa Eleni Foureira, këngëtarja simpatike gjithashtu me origjinë nga Fieri do të përfaqësojë Qipros.

 

Kujtojmë se këtë vit Festivali Europian do të zhvillohet në Lisbonë përgjatë tri netëve; 8, 10 dhe 12 maj 2018.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *